Dopping-pozitív lehetek a mákos bejglitől?
Mákos guba, mákos tészta, pozsonyi kifli, flódni vagy mákos bejgli:…
Az emberek nagy része nem elégedett a testsúlyával, így a kilókkal való küzdelem sokak életét megnehezíti vagy rosszabb esetben megkeseríti. A fogyásról azonban rengeteg tévhit terjeng, éppen ezért lerántjuk a leplet 4 olyan mítoszról, amelynek igazságtartalma erősen kérdéses!
Általános tévhit, hogy hat óra után már nem szabad enni, mert a testünk raktározó üzemmódba kapcsol, és könnyebben meghízunk az elfogyasztott finomságoktól. Attól azonban, hogy néhány órára megvonjuk magunktól a táplálékot, nem vékonyabbak, hanem éhesebbek leszünk. Ráadásul nem csak ennyi hátulütője van a dolognak: izmaink fokozatosan leépülnek, rosszabbul fogunk aludni, a reggeleink alacsony vérnyomással, vércukorszinttel fognak indulni, és a bőrünk is megereszkedik.
Bármikor lehet enni, de nem mindegy, hogy mit
A megoldás nem a koplalás, hanem az, hogy a megfelelő tápanyaggal tápláljuk szervezetünket. Hanyagoljuk a szénhidrátokat, és estére inkább zöldségekkel, gyümölcsökkel teli finomságokat válasszunk!
A testmozgás valóban növeli az energiafelhasználást, ez azonban csak az egyik feltétele a sikeres fogyókúrának. Hiába sportolunk rendszeresen, hiába teljesítjük lelkiismeretesen a gyakorlatokat, ha nem táplálkozunk tudatosan, a mozgástól nem fogyni, hanem hízni fogunk.
Sport+egészséges táplálkozás=siker
Az Arizona University egyik kutatócsoportja 81 olyan nőt vizsgált 3 hónap alatt, akik, bár rendszeresen mozogtak, étrendjükön nem változtattak. A kísérlet végén megállapították, hogy alig néhányan fogytak le, a nők 70%-a azonban több kilót hízott. Ha tehát elég elszántak vagyunk, a mozgás mellett igyekezzünk helyesen is táplálkozni!
Le kell szögeznünk, hogy semmi baj nincs azzal, ha valaki reggelizik, hiszen az üres gyomor a korai órákban sem jó tanácsadó. Az azonban butaság, hogy kora reggel sokat, sokfélét eszünk, hiszen ezzel automatikusan megnöveljük a testünk kalória iránti vágyát: magyarul minél több kalóriát eszünk, annál többet kívánunk. Ha kevesebbet, de egészségesen eszünk reggel, nem fogjuk kopogó szemmel várni az ebédet, és nem fogunk behabzsolni mindent, amit csak elénk raknak.
Együnk egészséges reggelit
A mítosz úgy szól, hogy minél gyakrabban eszünk, annál gyorsabb lesz az emésztésünk. Ennek a feltételezésnek az igazát és előnyeit eddig még nem sikerült bebizonyítani, azt viszont igen, hogy nincs különbség aközött, hogy a napi 2000 kalóriát mondjuk négy kis, vagy két nagy adagban viszünk be a szervezetünkbe.
Egy másik kísérlet is cáfolja a fenti állítást: ott az eredmény azt mutatta, hogy egy napi háromszor, és egy napi hatszor falatozó ember súlyvesztésének mennyisége kb. ugyanakkora.
A mértékletesség a kulcs
Ráadásul ha valaki csak azért eszik 2-3 óránként, mert kell, annak borzasztó stresszesen fognak telni a napjai: állandóan azon gondolkodik majd, mikor falatozzon, és ki ne hagyjon egy alkalmat sem. Itt is a mértékletesség a kulcs!
Fotók: getmealplans.com, groupon.com;Leadfotó: lowcarbdietadvisor.com;Forrás: lifehack.org
Forrás: femcafe.hu