Dopping-pozitív lehetek a mákos bejglitől?
Mákos guba, mákos tészta, pozsonyi kifli, flódni vagy mákos bejgli:…
Ha valaki megkérdezi a dietetikust, mi a véleménye a sörről, nyilvánvaló okkal már darálja is a sör jellemző paramétereit: szénhidráttartalma egy korsó sörben egy zsemlében található mennyiséggel vetekszik, nem elfelejtve az alkohol energiatartalmát sem. Nem hiába születhetett meg a „sörhas” kifejezés sem, így ha máskor nem is, legalább ez eszünkbe jut, akkor tudjuk, hogy diéta esetén nem a legajánlatosabb beilleszteni.
A sör mint alkoholforrás mértékkel fogyasztandó. A mértéktelen alkoholfogyasztás idegrendszerre, emésztőrendszerre gyakorolt negatív hatása mellett számos következménnyel számolhatunk. A WHO ajánlásainak megfelelően, amennyiben sörből kívánjuk fedezni alkoholbevitelünket, férfiaknál ez egy korsóval felel meg egy nap, nőknél egy nagyobb pohárnyi (300 ml) mennyiséggel. Ne felejtsük el, hogy mindamellett heti 2x kihagyhatjuk az alkoholt teljes mértékben a szervezetünkből.
Kevesen tudják, de a folyékony kenyérnek rengeteg pozitív tulajdonsága/hatása is van, ebben segítünk most elkalauzolni.
Kutatások igazolták, hogy a mérsékelt sörfogyasztás növeli a vér HDL szintjét, amit jó koleszterinnek is neveznek. Kedvező hatása van a véredényekre is: mivel csökkenti az artériákat eltömítő lerakódás létrejöttét, 50 %-kal kevesebb esélyt hagy a szívinfarktus kialakulására.
A sör csökkenti a szívinfarktus esélyét
kétarcú VITAMINforrás
A sör készítésének első lépése az árpa csírázása és malátává történő átalakulása, amely során nagyon sok vitamin (például B1, B2, B3, B6) és ásványi anyag (vas, magnézium, cink, foszfor) keletkezik, mely a szűretlen sörökben a legnagyobb mennyiségű- A főzéséhez használt komló is hasonlóan jótékony hatással bír, hiszen régóta gyógynövényként tartják számon: nyugtató, altató, és az emésztést is segíti. Ám ne a sörhöz nyúljunk, ha azt akarjuk, hogy B-vitamincsoportunk a legjobban hasznosuljon, ugyanis az alkohol ennek hatásfokát jelentősen rontja.
KIVÁLÓ ANTIOXIDÁNS
Jó, ha tudjuk, hogy a sörben oxidációs folyamatokat gátló anyagok vannak (más néven antioxidánsok, a sörben specifikusan polifenolokként vannak jelen), így szerepe lehet a rákkal szemben folytatott küzdelemben. A webbeteg.hu azt írja, egy pohár sör több mint kétszer annyi oxidációt gátló anyagot tartalmaz, mint az ugyanakkora alkoholtartalmú fehérbor.
A daganatos megbetegedések ellen is hatásos
A komlóban lévő oxidációt gátló anyagok (flavonoidok) elsősorban a gyomor-bélrendszeri daganatok, a mellrák és a pajzsmirigyrák leküzdésében játszhatnak szerepet.
Serkenti az emésztést
Hidratál és dehidratál
A sör átlagosan 90% vizet tartalmaz, így nem meglepő, hogy aki iszik egy korsóval, elég sokszor fogja meglátogatni a mellékhelyiséget. Megfelelő folyadékbevitelünkhöz így hozzájárulhat, ám a benne lévő alkohol miatt diuretikus hatással is bír. Bár jól hangzik, hogy a sör jó izotóniás ital, sportolás közben alkohol-és szénsavtartalma miatt sem ajánlott bevitele. Ha kirázod a szénsavat egy alkoholmentes sörből, még egyezkedhetünk, de talán nem ebben a formában tudod életminőséged megőrízni.
Fontos, hogy mértékkel fogyasszuk a sört, és jó minőségűt válasszunk
Forrás: femcafe.hu
Átdolgozott forrás (2018.01.24)