Dopping-pozitív lehetek a mákos bejglitől?
Mákos guba, mákos tészta, pozsonyi kifli, flódni vagy mákos bejgli:…
Az avokádó kiváló összetevője lehet a salátáinknak, szendvicseinknek, ám nem csak emiatt érdemes fogyasztani. Máris mutatunk 5 jó okot, miért iktassuk be az étrendünkbe az avokádót!
ÓVJA A SZÍV EGÉSZSÉGÉT
Az avokádó tartalmazza az úgynevezett béta-szitoszterol nevű vegyi anyagot, amely képes kordában tartani a koleszterinszintet. A béta-szitoszterol az úgynevezett fitoszterolok kémiai csoportjába tartozik, melyek napi rendszerességű fogyasztása (javasolt mennyiség 1-3g) elősegíti a koleszterinszint csökkentését, a koleszterin bélrendszerből történő felszívódásának részleges gátlásával.
50g avokádóban 5g egyszeresen telítetlen zsírsav (MUFA) és 1g többszörösen telítetlen zsírsav található. Ne felejtsük el, hogy bár növényi eredetű nyersanyagként koleszterint nem tartalmaz, ám telített zsírok is találhatóak benne.
Egészséges és az íze is isteni
JÓT TESZ A SZEMNEK és az agyi működésnek
Az avokádóban egyaránt megtalálható a lutein és a zeaxantin, melyek jót tesznek a látásunknak. Ezek segítenek csökkenteni az időskori makula degeneráció kialakulását, amely a látásvesztés egyik vezető oka. Az avokádó rendszeres beillesztése mellett megjelenő magasabb luteinbevitel pedig összefüggésben volt a memória javulásával és a napi fogyasztók jobb problémamegoldó képességgel rendelkeztek.
CSÖKKENTI A MAGAS VÉRNYOMÁST
Az avokádóban elenyésző a nátriumtartalom, de kálium annál több lelhető fel benne. Ez pedig azért is jó hír, mert ez az ásványi anyag csökkenti a vérnyomást. Kutatások bizonyították, hogy azoknak, akik vaj és majonéz helyett avokádót iktattak az étrendjükbe, sikerült kordában tartaniuk az addig magas vérnyomásukat.
SEGÍTI A FOGYÁST
Az avokádó olyan egészséges zsírokat tartalmaz, amelyeket tovább tart megemészteni, ezáltal tovább érezhetjük telítve magunkat, tehát kisebb az esélye annak, hogy nassoljunk. Emellett több, mint 20 féle vitamin és ásványi anyag található benne, amely szintén segíti a fogyókúrát.
Ne felejtsük el, hogy jótékony hatásait rendszeres és mértékletes fogyasztással (50g/nap) kamatoztathatjuk szervezetünkben!
Fogyasszuk rendszeresen
Fotó: planithealthier.wordpress.com
Forrás: femcafe.hu
https://loveonetoday.com/nutrition/types-of-fats-good-fats-bad-fats-explained/ (2018.01.23)
Módosította: Sziráki Zsófia dietetikus